Uhapšen u centru Novog Pazara – Pao bjegunac sa međunarodne potjernice
Akcija policije u Novi Pazar rezultirala je hapšenjem osobe za kojom je bila raspisana međunarodna potjernica, potvrđeno je iz izvora bliskih istrazi.
Naime, juče oko 15:15 sati, u ulici Rifata Burdževića, u blizini zgrade “Jezero”, pripadnici interventne jedinice tokom redovne kontrole uočili su sumnjivo ponašanje mlađeg muškarca. Riječ je o V.M. (2003), državljaninu Crne Gore, čiji su pokreti i reakcije privukli pažnju policijskih službenika.
Nakon što su ga zaustavili i izvršili provjeru identiteta, utvrđeno je da se radi o osobi koju potražuje Interpol.
Prema dostupnim podacima, V.M. se dovodi u vezu s krivičnim djelima trgovine narkoticima, ali i nanošenja teških tjelesnih povreda, zbog čega je za njim bila raspisana međunarodna potjernica.
Policija je reagovala bez odlaganja – osumnjičeni je lišen slobode i sproveden u službene prostorije, gdje će nadležni organi preduzeti daljnje korake, uključujući i proceduru ekstradicije.
Ova akcija još jednom potvrđuje značaj stalnog prisustva policije na terenu, ali i efikasnu saradnju sa međunarodnim institucijama u borbi protiv kriminala. Istraga o ovom slučaju je u toku.





















