Učenici Škole za dizajn tekstila i kože u Novom Pazaru najavljuju bojkot nastave?

--- Preuzmite android aplikaciju Sandzaklive portala ---

Učenici Škole za dizajn tekstila i kože u Novom Pazaru mogli bi se pridružiti bojkotu nastave, prema informacijama koje su se pojavile na društvenim mrežama. Iako još uvek nije poznato koliko tačno učenika iz ove škole planira da učestvuje u protestu, prema nezvaničnim podacima, njih 398 podržava bojkot.

S obzirom na to da su u pitanju maloletna lica, za sada nema zvanične potvrde o njihovom učešću u obustavi nastave.

Podsećamo, učenici Medicinske škole u Novom Pazaru već su najavili učešće u generalnom štrajku nastave od 24. do 28. februara 2025. godine, izražavajući podršku studentskim zahtevima i nastavnicima koji su odlučili da u tom periodu obustave rad.

U svom saopštenju, učenici su naglasili da ovim potezom žele da skrenu pažnju na probleme u obrazovanju i pruže solidarnost prosvetnim radnicima.

Talas bojkota započeli su učenici novopazarske Gimnazije, koji su prvi doneli odluku o obustavi nastave, ističući da se ne osećaju bezbedno u školskim klupama još od slučaja Ribnikar i majskih protesta. Oni su pozvali i druge srednje škole da im se pridruže, što je očigledno imalo odjeka i među učenicima drugih škola.

Preuzmite android aplikaciju Sandzaklive portala Brža, modernija, preglednija...
Subscribe
Obavijesti o
guest

0 Comments
Najviše glasova
Najnoviji Najstariji
Inline Feedbacks
View all comments
0
Voljeli bi čuti vaše mišljenje, molim vas komentarišitex