Šire se opasne dezinformacije: Hoće li studenti “urlikom pod prozor” muftije Dudića?

--- Preuzmite android aplikaciju Sandzaklive portala ---

Nakon što je Zbor građana Novog Pazara prije nekoliko dana donio odluku da se od predsjednika Mešihata Islamske zajednice u Srbiji, muftije Mevluda Dudića, zatraži javno izvinjenje “jer je rekao da studenti urliječu”, u javnosti su počele da se šire dezinformacije o navodnim planovima studenata.

Prema tim spin informacijama, studenti navodno planiraju da se na protestu zakazanom za 12. aprila u Novom Pazaru okupe ispred Mešihata Islamske zajednice u Srbiji – odnosno “pod prozor” muftije Mevluda Dudića kao reakciju na njegov stav prema studentskim protestima.

Fahrudin Kladničanin, izvršni direktor Akademske inicijative “Forum10”, smatra da je izjava muftije Dudića bila nepotrebna i nepromišljena, ali upozorava na problem dezinformacija.

“Ovu informaciju plasiraju i pojedini studenti, iako ona potpuno odudara od dosadašnjih studentskih inicijativa. Jasno je, dakle, da je riječ o agresivnoj dezinformaciji s ciljem da se naruši kredibilitet koji su studenti stekli u javnosti,” izjavio je Kladničanin.

On dodatno objašnjava nelogičnost takvih tvrdnji: “Zamislimo samo tu scenu – studenti iz različitih gradova dolaze u Novi Pazar da protestuju ispred sjedišta Islamske zajednice. Takav scenario je potpuno besmislen i nerealan. Podsjećam da je jedan vladika, ako me sjećanje ne vara, uporedio studente sa ustašama – što je znatno oštrija kvalifikacija od izraza ‘urlikanje’ – pa nikome nije palo na pamet da čak ni u formi dezinformacije širi priču da će studenti protestovati ispred vladičanskog dvora.”

Kladničanin smatra da su u pitanju spinovanje i inženjering koji imaju samo jedan cilj – da izazovu podjele i unesu nemir.

“Novi Pazar je otvoren grad. Svaki građanin i student koji dođe ovdje treba da se osjeća kao kod kuće. Pokušaje da se izazove netrpeljivost moramo odlučno osuditi i odmah osujetiti, kako bismo spriječili dalje trovanje javnog prostora,” naglasio je on.

Na kraju je dodao: “Studenti su djeca, snaga i energija. Na ulicama Novog Pazara nema nasilja, prebijanja – bujrum ulice su vaše, prostori su vaši – radite šta i kako mislite da treba.”

Preuzmite android aplikaciju Sandzaklive portala Brža, modernija, preglednija...

Povezani članci

Subscribe
Obavijesti o
guest


7 Comments
Najviše glasova
Najnoviji Najstariji
Inline Feedbacks
View all comments
Omer Kitarovic
Omer Kitarovic
4 dana ranije

Dudloje ti si urlikac picoistog.

Korijeni
Korijeni
4 dana ranije
Odgovor za  Omer Kitarovic

Ludak 100%…

Bego
Bego
4 dana ranije

Kakav gad Vucicev potrcko

Tutin321
Tutin321
4 dana ranije

Nebitan lik za studente da bi na njemu trošili vrijeme i energiju.On je sam sebe ukanalio i svrstao u red dupeuvlakača ofarbanog radikala.Izgubio je mnogo više lično kod naroda nego što je studentima nanio štete.Narod je dao svoj sud ko je u pravu i na čijoj je strani-uz svoju djecu i mladost naravno.Do pobjede-puuumpaaaj.

Beki
Beki
4 dana ranije

Ovog štrumfa,ulizicu i šupkolisca vučićevog bi trebalo pod hitno smijeniti i proterati ga iz Sandžaka !!

Mik
Mik
3 dana ranije

Knezevicu prdo od coveka

Knežević Zoran
Knežević Zoran
4 dana ranije

Možda ih je uvrdio što je rekao da samo “urliječu”. Zapravo oni skaču i pumpaju, tako da im je umanjio njihov akademski, intelektualni i demokratski opus?

7
0
Voljeli bi čuti vaše mišljenje, molim vas komentarišitex
error: <b>Alert: </b>Content selection is disabled!!