Španija u dramatičnom finalu pobijedila Englesku i postala prvak Evrope!

--- Preuzmite android aplikaciju Sandzaklive portala ---

Nogometna reprezentacija Španije četvrti put je postala šampion Evrope, nakon što je večeras u velikom finalu Eura sa 2:1 potpuno zasluženo savladala Englesku!

Zamalo su Furiju koštali promašaji pri vodstvu od 1:0 jer se Gordi Albion uspio vratiti u igru, ali u heroja Španije se u 87. minuti promovisao Mikel Oyarzabal, koji je pogodio za titulu!

Mirno je bilo u uvodnim minutama utakmice, a onda je dominirati počela Španija, koja u 12. minuti prvi put prijeti preko Nica Williamsa, ali je on izblokiran u posljednji trenutak.

I nakon toga je Španija potpuno kontrolisala igru, Engleska je čekala šanse iz kontranapada, a u takvoj postavci na terenu nismo vidjeli mnogo prilika.

Tek su nova uzbuđenja došla u finišu poluvremena, kada je prvo Kane izblokiran nakon šuta sa 16 metara, a potom Foden poslije slobodnjaka šutira u dobro postavljenog Simona.

Na pauzi između dva poluvremena grozne vijesti saznala je Španija jer je zbog povrede u svlačionici morao ostati ključni igrač na sredini terena Rodri, ali brzo je to zaboravljeno.

Naime, već u 47. minuti Španija stiže do vodstva nakon što je Yamal asistirao Williamsu, a on iskosa s lijeve strane pogađa dalji ugao za 1:0!

Nakon toga smo vidjeli nestvaran promašaj Olma, koji je propustio zicer pretvoriti u gol za 2:0, a kasnije su isto učinili i Morata, te Williams.

U 66. minuti nova šansa za Španiju, kada Yamalov udarac fantastično zaustavlja Pickford, a kažnjena je Furija u 73. minuti.

Bellingham je s lijeve strane vratio loptu za rezervistu Palmera, koji šutira, loptu skreće Zubimendi i vara Simona, koji je ne uspijeva zaustaviti i to je 1:1!

Nakon toga je ponovo pritiskala Španija, a do gola za titulu evropskog prvaka dolazi u 87. minuti preko rezerviste Oyarzabala, koji pogađa za 2:1 na ubačaj Cucurelle s lijeve strane!