Vladimir Putin izbjegao hapšenje u Mongoliji, čeka se reakcija Međunarodnog krivičnog suda

--- Preuzmite android aplikaciju Sandzaklive portala ---

Predsjednik Rusije Vladimir Putin stigao je u službenu posjetu Mongoliji, a ova država je trebala njega da uhapsi po dolasku na svoju teritoriju. Ipak, do hapšenja nije došlo, a Mongoliju će vjerovatno uskoro čekati sankcije.

Za Putinom je u martu 2023. godine raspisana potjernica Međunarodnog krivičnog suda zbog invazije na Ukrajinu, koju je Rusija pokrenula u februaru 2022. godine.

Kako Rusija nije potpisnica Rimskog statuta, kojim je ustanovljen Međunarodni krivični sud, Putin neće biti uhapšen u zemlji koju vodi.

Ipak, sada je trebao biti uhapšen prema međunarodnom pravu, jer je Mongolija potpisnica Rimskog statuta. Vlasti su se odlučile da ne hapse ruskog predsjednika, a eksperti kažu da sada slijedi disciplinski postupak protiv Mongolije zbog ovog poteza.

Još nije potpuno jasno koje potencijalne sankcije čekaju ovu azijsku zemlju, ali se u Međunarodnom krivičnom sudu već počelo raditi na kazni zbog toga što Mongolija nije ispunila svoje obaveze.

Preuzmite android aplikaciju Sandzaklive portala Brža, modernija, preglednija...

Povezani članci

Subscribe
Obavijesti o
guest

1 Comment
Najviše glasova
Najnoviji Najstariji
Inline Feedbacks
View all comments
Knežević Zoran
Knežević Zoran
4 mjeseci ranije

Da li je to onaj “Medjunarodni krivični sud”, koji je osnivan na zahtev Zapada, čitaj, SAD, VB i EU, da bi odmah po njegovom osnivanju SAD primoravale veliki broj država, da sa njima potpisuju bilteralne sporazume, kojima bi se te države obavezale da ne smeju da isporučuju američke državljane tom sudu? Odluke tog suda mogu da prihvataju samo ljudi bez ikakve časti, bez ikakvog mozga, koji se nadaju da će im SAD, uzvratiti nekom tranšom svojih bezvrednih dolara. Delovanje tog suda se može opisati ovako: Ja bih da sudim ali, da se meni ne sudi?! Neki to prihvataju, čak imaju i obrazloženje za tu svoju niskost.

1
0
Voljeli bi čuti vaše mišljenje, molim vas komentarišitex