U Novom Pazaru 6.500 ljudi: Šumadinci pali posle dva plotuna

--- Preuzmite android aplikaciju Sandzaklive portala ---

Velika fešta u Novom Pazaru – izabranici Tomislava Sivića u desetom kolu pobedili su Radnički 1923 sa 2:0 (1:0).

Spektakl za priču u duelu tradicionalnih rivala rešio je gol Uroša Đuranovića u 29. minutu.

Sa desne strane ušao je Antvi, asistirao Đuranoviću, čija lopta se sa 15 metara zarila iza leđa iskusnog golmana Miloševića.

Konačnih 2:0, u sedmom minutu nadoknade vremena, postavio je Filip Bačkulja. I to posle kontre domaćina, sjajno dodavanje Adema Ljajića preko polovine terena, beg mladog napadača Novog Pazara i lopta u mreži nemoćnog Miloševića za slavlje preko 6.000 ljudi na tribinama.

Zasluženo!

Da žal Kragujevčana bude veći: drugi gol primili su posle najbolje šanse i potencijalnog kaznenog udarca. Na pokušaj glavom sjajno je reagovao golman Popović i paradom prebacio loptu u korner. VAR provera, posle centaršuta Ristića, potvrdila je da penala nije bilo. Nekoliko sekundi kasnije, na semaforu je stajalo konačnih 2:0.

Novi Pazar – Radnički 1923 2:0 (1:0)

Strelci: 1:0 – Đuranović u 29, 2:0 – Bačkulja u 90+7. minutu. Stadion: Gradski. Gledalaca: 6.000. Sudija: Nikola Petrović (Novi Sad).

NOVI PAZAR: Popović – Bojat (od 67. Bačkulja), Đurić, Mršić, Miletić (od 87. Bagmiboje) – Adešina, Vidaković – Antvi (od 67. Ziljkić), Mesarović (od 87. Stojanović), Ljajić – Đuranović (od 78. Islamović).

RADNIČKI 1923: Milošević – Ćosić (od 61. Stanković), Šerbečić, Mitrović (od 46. Simović), Dadić (od 46. Radović) – Ristić, Ben Hasin – Gluščević (od 61. Adžić), Mirčetić, Bevis – Ortiz (od 46. Evandro).

Znatno mirnije bilo je drugo poluvreme. Igralo se između šasnaesteraca, sa povrenim pretnjama posle udaraca iz daljine. I u takvom odnosu snaga, opasniji su bili izabranici Tomislava Sivića. Udarac Vidakovića ukrotio je Milošević, lopta se posle „praćke“ Adema Ljajića smestila u zaštitnoj mreži iza gola Radničkog 1923.

Kragujevčani nisu bili na nivou ranijih izdanja. Izgubili su borbu na sredini i ostavili mnogo prostora Pazarcima, koji su posle gola snage mobilisali na odbranu sopstvene mreže. Nošeni podrškom navijača, fudbaleri domaćeg tima junački su izneli svih 100 minuta na plećima i overili novu „trojku“ na Gradskom stadionu.