Jak zemljotres koji je u jutarnjim časovima pogodio Crnu Goru podsetio je na snažan potres koji je pre dve godine pogodio Bosnu i Hercegovinu, jačine 5,7 Rihtera. Zemljotres je kamerom snimljen tokom emitovanja nacionalnog Dnevnika, a o reakciji voditeljke se i danas priča.
“Pregovori o manjinskoj vladi trajali bi…Opa, u ovom trenutku događa se zemljotres. Nadam se da će biti sve u redu…Nastavljamo sa Dnevnikom, malo je turbulentno…”, rekla je voditeljka Milica Pavićević, nakon čega je nastavila profesionalno da radi svoj posao.
U komentarima na društvenim mrežama ljudi su izrazili svoje divljenje gestom voditeljke, koja je svojom staloženošću i prisebnošću profesionalno obavestila ljude o tome šta se trenutno dešava, a nakon toga, nastavila najnormalnije da vodi vesti na jednom od crnogorskih kanala.
Pogledajte u videu ispod reakciju voditeljke tokom potresa:
Zemljotres u Bosni iste jačine kao jutrošnji u Crnoj Gori
Podsetimo,zemljotres jačine 5,7 Rihtera pogodio je 22. aprila 2022. područje BiH, sa epicentrom u Ljubinju, ali se osetio duž granica čitave bivše Jugoslavije. Prema podacima, najgore su za prošli Mostar i mesto u njegovoj blizini, Stolac, gde je život izgubila devojka stara 28 godina.
A tokom ranih jutarnjih časova, potres koji je po jačini maltene identičan zemljotresu od pre dve godine, potresao je teritoriju Crne Gore.Nakon prvog potresa jačine 5.4 Rihtera, usledio je i niz slabijih zemljotresa na području Crne Gore.
Zavod za hidrometeorologiju i seizmologiju Crne Gore saopštio je da je epicentar bio na pet kilometara jugozapadno od od mesta Čarađe u opštini Plužine. Žarište je bilo na dubini od 14 kilometara.
@trt1.portal.balkan.tvZemljotres je zatresao i Crnu Goru, a to je zabilježeno i tokom dnevnika uživo na Gradskoj televiziji sa sjedištem u Podgorici. TRT1 CRNA GORA
Još uvek nema podataka o materijalnoj šteti, a prema informacijama Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju (ZHMS) mogla je da bude izazvana u epicentralnom području.
Potres se osetio i u Srbiji. O tome koliko je zemljotres bio jak svedoče i korisnici društvenih mreža.
Najsnažnije podrhtavanje osetilo se širom Dalmacije, posebno na dubrovačkom području, ali izvešća dolaze i iz Splita i Šibenika, objavili su lokalni mediji.
Prema EMSC-utlo se u Crnoj Gori treslo na svakih 20-ak minuta.