Veliki požar u Tutinu: Vatrogasci se noćas borili sa stihijom kod Ribarićkog jezera (VIDEO)

--- Preuzmite android aplikaciju Sandzaklive portala ---

Tutin, 4. maj 2025. – Veliki požar izbio je večeras u divljem naselju Poda, smještenom uz samo Ribarićko jezero u opštini Tutin. Plameni jezici su gutali nelegalno podignute objekte, a gust dim se uzdizao iznad krošnji i bio vidljiv kilometrima unaokolo.

Prema poslednjim informacijama, vatrogasne jedinice su stigle na lice mjesta i uspjele da požar stave pod djelimičnu kontrolu. Ipak, vatra je već progutala veći broj divlje sagrađenih objekata, izgrađenih bez ikakve dozvole ili plana. Tačan broj uništenih objekata i razmjere štete za sada nisu poznati.

Naselje Poda je godinama unazad simbol urbanističkog haosa. Na prostoru koji je nekada bio državna imovina korišćena za kupanje i rekreaciju, nikli su deseci nelegalnih objekata – vikendica, koliba i baraka – bez dozvola, infrastrukture i nadzora. Lokalna samouprava u Tutinu nije preduzimala nikakve mjere da spriječi ovu uzurpaciju ili sprovede sankcije prema neodgovornim pojedincima.

„Upozoravali smo više puta da ovako nešto može da se desi. Državno zemljište se pretvorilo u privatne vikend-zone bez ijednog papira. Sada gledamo posljedice“, kaže jedan zabrinuti mještanin.

Preuzmite android aplikaciju Sandzaklive portala Brža, modernija, preglednija...

Povezani članci

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *