Srbija izgubila na penale od Škotske i ostala bez Evropskog prvenstva

--- Preuzmite android aplikaciju Sandzaklive portala ---

jzzt

EPA-EFE

{module Oglas 1 – 2020}

Bojažljivo su obje ekipe igrale od samog početka meča i praktično u prvom poluvremenu se ništa nije dogodilo vrijedno pomena. Srbija je imala jalovu inicijativu, dok je najbolju priliku imao McGinn čiji je udarac dobro odbranio golman Rajković.

Škotska je krenula ozbiljnije u nastavku meča pa je Robertson brzo zaprijetio udarcem malo iznad prečke, a već u sljedećem napadu Škoti su poveli.

Mcgregor je sjajno podvalio loptu Christieju koji se dugo namještao na ivici šesnaesterca i onda raspalio iz sve snage u desnu stranu gola. Lopta se od stativu odbila u mrežu za veliko slavlje Škotlanđana.
{module Oglas 0 – 2020}
Krenula je Srbija žestoko po izjednačenja, imala nekoliko udaraca ka golu Škotlanđana, ali je izostalo pravih prilika sve do posljednjih pet minuta meča kada je posebno opasan bio Jović. Prvo je u 85. minuti umalo pogodio, ali se iskupio u 90. kada je odlično zabio glavom za 1:1 i produžetke.

U produžecima nije bilo pogodaka, a onda je Škotska bila spretnija i sretnija te slavila nakon boljeg izvođenja penala.

Škotska će na Evropskom prvenstvu igrati u grupi s Engleskom, Hrvatskom i Češkom Republikom.