ZVEZDA PONIZILA PAZARCE REKORDOM “Osmica” na “Marakani” (GOLOVI)

--- Preuzmite android aplikaciju Sandzaklive portala ---

Posle trijumfa Partizana nad Vojvodinom (2:1), ulogu favorita je opravdala i Crvena zvezda tako što je deklasirala Novi Pazar 8:0 (5:0) na stadionu “Rajko Mitić”.

Pazarci su slomljeni u samom uvodu meča. Već za 23 minuta, a u razmaku od samo 17 minuta, primili su pet golova u režiji Mohameda El Fardua Bena, Ohija Omoidžuanfa (dva puta), Milana Pavkova i Mirka Ivanića, pa je i pre “petarde” bilo jasno da ih čeka katastrofa.

Ujedno, time su crveno-beli postavili klupski rekord jer nikada nisu brže došli do “petarde”, ali i kao interval.

U drugom delu su se u strelce upisali bonusi Nikola Stanković iz penala i Petar Stanić, što su im bili prvenci u crveno-belom dresu na zvaničnim utakmicama.

Na “Marakani” smo videli igru mačke i miša, kao da je gostovao tim iz zonaškog ranga takmičenja, a ne Novi Pazar koji je u seriji od četiri pobede u poslednjih pet mečeva u Superligi, ali se protiv Zvezde obrukao.

Jeste da je tim Dejana Stankovića nastavio da “melje” protivnike i pokazao odličnu formu, ali je Novi Pazar čak lošije nego amaterske ekipe.

Crveno-beli su posle velike razlike spustili gas i pomilovali goste, čuvajući se za sam finiš sezone u kome ih čekaju dve utakmice do titule (Napredak u Kruševcu, Voždovac na “Marakani”) i finale Kupa.

U borbi za drugi trofej naspram sebe će imati opet Partizan, kao prošle godine kada se okitio “duplom krunom”.

Do toga je došla lakše nego što je iko očekivao u meču koji je ušao u istoriju, otvaranjem serije posle samo 305 sekundi. Tada se Ben ubacio iza leđa i “bocnuo” golmana posle asistencije Pavkova za 1:0.

Onda je na scenu nastupio napadački tandem Ohi – Pavkov. Prvo je Norvežanin izborio i realizovao penal, dosuđen uz pomoć VAR-a zbog igranja rukom Zimonjića, da bi Pavkov poslao “bombu” u gol Delimeđaca nešto slično kao protiv Liverpula.

Grogiranog i nedoraslog protivnika dotukao je Ohi posle sudara Delimeđaca i Vujanca, potvrdivši da se vratio u formu, kao i Ivanić lepom “kiflom” sa 16 metara.

Od drugog poluvremena su šansu dobila tri bonusa (Radulović, Motika i Stanković), ubrzo još i Stanić (pola sata pre kraja), pa je domaćin dobio dodatnu motivaciju koja se isplatila.

Stankovića su nagradili saigrači da pogodi iz penala, pre nego što je častio samo sebe u samom finišu drugim pogotkom za veče koje će pamtiti celog života…

Između toga je prvenac upisao Stanić strašnim udarcem sa oko 20 metara, na radost trenera Dejana Stanković zbog promocije mladih.

Zvezda je zakoračila u borbu za 26. trofej nacionalnog kupa. Tamo ga čeka najveći rival u sudaru zakazanom za 26. maj, na još nepoznatoj lokaciji.

Preuzmite android aplikaciju Sandzaklive portala Brža, modernija, preglednija...