Zvezda nadigrala Novi Pazar i nastavila pohod ka tituli (Golovi)

--- Preuzmite android aplikaciju Sandzaklive portala ---

Fudbaleri Crvene zvezde nadigrali su Novi Pazar sa 3:1 u meču 20. kola Linglong Superlige i na najbolji način započeli prolećni deo sezone.

Lepa fudbalska predstava u Novom Pazara. Rano vođstvo Crvene zvezde dovelo je do toga da se igra otvoreno na obe strane. Domaćin je pokušao da zatvori sve prilaze svom golu, a pretio je uglavnom iz kontranapada. Zvezda je želela da što pre osigura vođstvo. Drugo poluvreme donelo je otvoreniju igru domaćina, a viđena su još tri gola. Na kraju zaslužena pobeda crveno-belih.

Samo što je počeo meč crveno-beli su stigli do prednosti. Igrao se drugi minut, Ben je odlično izveo korner sa desne strane. Rodić koristi lošu postavku odbrane domaćina i iz peterca napucava loptu u mrežu. Ovo je bio njegov prvi gol u sezoni.

Crveno-beli su nastavili sa pritiskom, više se igralo na polovini protivnika. Novi Pazar se branio i vrebao priliku da iz kontranapada zapreti.

Stvoreno je nekoliko prilika pred golom Novog Pazara, ali nije bilo promene rezultata.

Novopazarci su u par navrata stigli do završnice, ali nisu imali priliku da upute udarac ka golu Borjana. Pri udarac ka golu crveno-belih bio je nakon kornera u 28. minutu, šutirao je Sead Islamović, lopta je zakačila Gavrića, usporila i završila u rukama golmana Zvezde.

Zvezda je nastavila da preti sa svih pozicija, beležimo nekoliko uigranih kombinacija posle prekida, ali nije bilo realizacije.

U 33. minutu zapretio je Pavkov, ali je njegov udarac sa oko 13 metara završio pored stative.
Još nekoliko prilika na obe strane, ali do odlaska na odmor nije bilo promene rezultata.

Beležimo i nespretnu reakciju Kojića koji je nakon jednog centaršuta za malo savladao golmana Drobnjaka, koji je krajnjim naporom uspeo da odbije loptu.

Zvezda je do drugog gola došla u 52. minutu. Ivanić je povukao loptu po sredini terena, na desnoj stani uočio je Nikolića, koji je uleteo kazneni prostor, prosledio loptu do Pavkova, koji je šalje u mrežu pored golmana Drobnjaka.

Novi Pazar se nije predavao. Prednost crveno-belih smanjio je u 58. minutu. Oštar centaršut Tomića sa desne strane Sise glavom pretvara u gol. Uputio je neodbranjiv udarac pod prečku sa oko deset metara.

Nakon gola Pazaraca igra se rasplamsala, domaćin je video svoju šansu da stigne makar do boda, a crveno-beli su želeli da što pre osiguraju pobedu.

Stvoreno je dosta prilika pred oba gola, naravno više je imala Zvezda, ali ni Pazarci nisu bili bezopasni. Igralo se otvoreno na obe strane, bez kalkulacija. Ređale su se akcije. Do cilja je prva stigla Crvena zvezda u 76. minutu.

Kanga je izveo slobodan udarac sa desne strane sa oko 35 metara. Centaršut u kazneni prostor, najviši uskoku bio je Kojić i izbacio je loptu van kaznenog prostora. Međutim, na nju je naleteo Mirko Ivanić i sjajnim udarem pogodio desni ugao gola Novog Pazara.

Crveno-beli su potom usporili tempo igre. Igralo se uglavnom između dva kaznena prostora. Do kraja meča nije bilo promene rezultata.