Izetbegović o Vučićevim vakcinama: Simboličan gest

--- Preuzmite android aplikaciju Sandzaklive portala ---

Lider Stranke demokratske akcije Bakir Izetbegović izjavio je danas da je donacija Srbije i njenog predsednika Aleksandra Vučića od 10.000 doza vakcina namenjenih Federaciji BiH, simboličan gest, kao i da “par hiljada vakcina neće nešto bitno promeniti”.

“To je simboličan Vučićev gest. U Srbiji se ljudi masovno vakcinišu, ali nažalost, epidemija se pet puta brže širi u Srbiji nego u BiH, tako da mislim da to neće nešto bitno promeniti stvari, ali dobro je došao svaki gest dobre volje”, rekao je Izetbegović novinarima u Sarajevu.

On je dodao da poklon Srbije vidi kao uzvratni gest “na ono što je BiH uradila pre nekoliko meseci” kad je bila jako teška situacija u Sandžaku.

“U tom času je zdravstveni sistem u Srbiji bio pod teretom i nije mogao da se pobrine o tim ljudima u Sandžaku i naši lekari su otišli da pomognu”, kazao je Izetbegović.

Govoreći o odnosima BiH i Srbije, lider SDA je izrazio nadu da će se “ući u rešavanje težih pitanja”.

Predsednik Srbije danas je boravio u Sarajevu i donirao 10.000 doza vakcina kompanije Astrazeneka, namenjenih za Federaciju BiH.

Preuzmite android aplikaciju Sandzaklive portala Brža, modernija, preglednija...

Povezani članci

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *