Skandalozna parola navijača Zvezde na utakmici sa Novim Pazarom

--- Preuzmite android aplikaciju Sandzaklive portala ---

Novi Pazar je izgubio od Crveno-belih na utakmici 26. kola na stadionu “Rajko Mitić” rezultatom 5:1 (2:1) i stigli do 72. boda. Novi Pazar je ostao na 44 boda i nalazi se na šestom mjestu.

Utakmica je odigrana u svečarskoj atmosferi, pošto crveno-beli slave 78 godina postojanja. Ali sama utakmica nije prošla bez provokacije, gdje su navijači FK Crvena Zvezda podigli transparent upućen genocidnom generalu Ratku Mladića, i time isprovocirali navijače FK Novi Pazar.

“SVAKI SRBIN VAMA KAPU DIŽE, I PO VAŠEM UZORU DJECU PODIŽE! SREĆAN ROĐENDAN GENERALE! HVALA VAM ZAUVEK!” -Napisano je na transparentu zvezdinih navijača.

Isprovocirani navijači Novog Pazara odgvorili su u svom stilu:

“Živjela sandžačka republika”, prvo su zapevali gostujući fanovi, a nakon toga su nastavili i sa prozivanjem Delija.

Po dva gola su postigli Marko Rakonjac i Gejlor Kanga, a jedan Aleksandar Katai. Kanga je upisao i dve asistencije. Jedini gol za Novi Pazar postigao je Andrija Majdevac, i bio je to njegov deseti gol u sezoni.

Crveno-beli su poveli golom Rakonjca u 10. minutu. Rakonjac se najbolje snašao u šesnaestercu posle centaršuta Kange.

Novi Pazar je izjednačio u 25. minutu iz penala. Dragović je rukom blokirao jedan centaršut, a Majdevac prevario Borjana.

Zvezda je do novog vođstva stigla u 34. minutu. Ovog puta je Pešukić igrao rukom, a Kanga penal pretvorio u gol.

Na novi gol se čekalo do 73. minuta. Kanga je na svoj način, sa ivice šesnaesterca, sjajno šutirao i zatresao mrežu rivala. Samo pet minuta kasnije Katai je izveo novu majstoriju. Napadač Zvezde je lobovao golmana Novog Pazara, a Kanga je upisao drugu asistenciju.

Konačan rezultat postigao je Rakonjac u 81. minutu. Dobro je uklizao na jednu loptu i matirao Slavkovića.