Adem Ljajić pogodio posle 219 dana, Bešiktaš preokrenuo i nastavio strašnu seriju (VIDEO)

--- Preuzmite android aplikaciju Sandzaklive portala ---

Gectepeu presudio pogodak Abubakara iz 77. minuta

Jedna individualna serija je prekinuta, jedna timska nastavljena. Bešiktaš je deseti put zaredom slavio na svom terenu u svim takmičenjima, a u preokretu protiv vrlo raspoloženog i nezgodnog Gectepea pomogao mu je Adem Ljajić i njegov prvi pogodak posle 2019. dana. Trijumf u 21. kolu bio je deseti za crno-bele u poslednjih 11 utakmica i omogućio im je da najbliže pratioce Galatasaraj i Fenerbahče drže na sigurnoj distanci od pet bodova, bar na neko vreme – 2:1.

Mogu u redovima istanbulskog velikana da budu izuzetno zadovoljni i optimistični zbog buđenja vrlo značajne figure iz prošle sezone. Prethodne takmičarske godine Adem Ljajić je postigao pet i namestio šest pogodaka, a poslednji konkretan doprinos svom timu dao je juna 2020. godine. Današnji pogodak iz 49. minuta pomogao je da se anulira minimalan zaostatak nastao u finišu provg poluvremena. Tada je za vođstvo gostiju pogodio Zlatko Tripić.

Nakon izjednačujućeg gola vreme je odmicalo i iz minuta u minut izabranici Sergena Jalčina nosili su sve veći pritisak na svojim leđima. Jednostavno, bod kod kuće protiv Gectepea ne bi se mnogo razlikovao od poraza.

Ipak, ono što mu je u prvom poluvremenu, dok je na semaforu još stajao rezultat 0:0 uskraćeno, Vensan Abubakar usepo je da prigrli u 77. minutu i ispostavilo se donese trijumf domaćinu. Pokazao je Senegalac zašto je u ovom trenutku treći strelac Superlige i drugi najefikasniji igrač Bešiktaša, kada se posle izbegnutog ofsajda savio u kolenima i vrlo nisko zahvatio loptu glavom posle čega je ona završila u mreži.

Mogla je pobeda lidera turskog prvesntva da bude i ubedljivija da u finišu utakice rezervista Enkudu nije propuštao solidne prilike. Ovom pobedom Orlovi su se osvetili Gectepeu za poraz 2:1 iz drugog dela prošle sezone.

Preuzmite android aplikaciju Sandzaklive portala Brža, modernija, preglednija...