Tragedija Pazaraca u Skoplju, Heris odveo MZT do pobede u poslednjoj sekundi

--- Preuzmite android aplikaciju Sandzaklive portala ---

Košarkašima iz Sandžaka nisu pomogle sjajne partije Alekse Novakovića i Aleksandra Todorovića

c7c6c25ae07650a9ccd82872da6d69833b8d954f

{module Oglas 2019 – U članku 1}

Neverica u očima košarkaša Novog Pazara. Nekada herojska partija, ipak, ne bude nagrađena pobedom što je bio slučaj večeras u Skoplju. Sandžački tim visio je na ivici provalije u više navrata, svaki put je uspevao da pronađe put natrag, ali je na kraju poklekao u poslednjoj sekundi – 89:87.

Bila je to potpuno luda završnica u glavnom gradu Severne Makedonije. Džabari Hinds je na oko deset sekundi do kraja prepustio loptu gostima, kada je MZT imao napad za pobedu, koji su pogodili na minut do kraja, ali…

Sudije su taj koš poništile i pokazale da je u odsutnom trenutku prekršaj napravio Majkl Malori, koji je poslao Erona Herisa na liniju za slobodna bacanja. Ovome je bilo dovoljno da pogodi samo jedno kako bi svom timu doneo pobedu, ali on je bio precizan u oba navrata. Korać za preostalih nekoliko desetinki nije uspeo da pogodi trojku iz velike udaljenosti, nakon čega je usledilo veliko slavlje domaćih.

{module Oglas 2019 – U članku 2}

Tako nisu nagrađene sjajne partije Alekse Novakovića, koji je u ključnim trenucima poslednje deonice pogađao izuzetno važne trojke i meč završio sa 17 poena, kao i Aleksandra Todorovića koji je upisao novi dabl-dabl učinak upisavši 23 poena uz 11 skokova. Tragičar ove utakmice, Majkl Malori, ironično je imao odličan poenterski učinak ubacivši čak 18 poena. Kod domaćih, najefikasniji bio je upravo Eron Heris koji je ubacio 18 poena.

I jedni i drugi bili su večeras izuzetno raspoloženi kada je reč o šutu sa distance, pošto su imali gotovo polovičan učinak, a veoma dobri su bili i kada je reč o igri u samom reketu, pa smo samim tim dobili veoma efikasan susret.

Tokom većeg dela prvog poluvremena MZT iz Skoplja bio je u „umerenoj“ prednosti. Novopazarci su konstantno držali domaćina na nišanu, a do kraja prvog dela igre čak su uspeli i da ga sustignu, a u trećoj četvrtini i prestignu. Ipak, u poslednjih deset minuta košarke ušlo se u potpunom rezultatskom egalu.

Konstantno je delovalo i tokom četvrte deonice da je tim iz Skoplja koji korak ispred. Ali Pazarci se nisu tako lako dali. Preko Alekse Novakovića, koji je pogađao važne trojke po malo su se primicali domaćinu, a pred poslednji minut uspeli su da dođu i do dva poena prednosti. Ipak, nisu iskoristili svoje šanse i bodovi su ipak ostali u Severnoj Makedoniji.

U drugom meču dana, Rogaška je veoma ubedljivo na domaćem terenu došla do pobede protiv tuzlanske Slobode – 87:74. Slovenci su ključnu prednost stekli u trećoj deonici koju su dobili sa čak 18 poena razlike, pa su se trijumfom aktivno uključili u borbu za plasman u plej-of.