Crvena Zvezda savladala Novi Pazar sa 3:0, pogledajte golove (Video)

--- Preuzmite android aplikaciju Sandzaklive portala ---

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivom pobedom protiv Novog Pazara (3:0) krenuli su u odbranu šampionskog pehara.

ERTE5345

{module Oglas 1 – 2020}

Trener kluba iz Ljutice Bogdana Dejan Stanković može da bude zadovoljan premijernim izdanjem njegovih izabranika, a potvrdu da je sve ono što su crveno-beli radili u Beogradu, na Divčibarama i Staroj Pazovi bilo dobro, dobio je na današnjoj utakmici.

Prava je šteta i što je pandemija korona virusa barem na neko vreme zaključala fudbalske stadione, jer bi pristalice Crvne zvezde sigurno uživale u plesu njihovog “Makiga”, koji je odmah pokazao deo raskošnog talenta koji poseduje, ali i Srđana Spiridonovića, koji je kao tokom pripremnog perioda sjajno sarađivao sa Kataijem. Fudbaleri šampiona Srbije još jednom su pokazali da poseduju ogroman individualni potencijal, a gostima neće u lepom sećanju ostati povratnički meč u elitno društvo.

{module Oglas 0 – 2020}

Od prvog zvižduka sudije Bojana Popovića, igrale su se “viktorije” pred golom Novog Pazara, a gosti su tokom prvih 45 minuta zabeležili samo jedan šut ka golu Milana Borjana, koji je doduše bio opasan, ali nedovoljno precizan kako bi poklekao jedan od najboljih superligaških čuvara mreže.

Prvu priliku crveno-beli su imali u petom minutu kada je glavom pokušao Tomane, a do gola su stigli već u osmom. Mirko Ivanić je proigrao Kataija, koji je prošao po levoj strani, u svom stilu ušetao u šesnaesterac i na tacni poslužio Srđana Spiridonovića, koji je postigao prvenac.

Samo nekoliko minuta kasnije, Kurdić se neoprezno poneo u svom kaznenom prostoru, a nakon njegovog povlačenja Tomanea, Nikolić je pokazao na belu tačku, Ivanić je bio precizan sa jedanaest metara. Vezista crveno-belih je proslavio pogodak pokazavši na dres sa brojem četiri, koji ponovo nosi, jer je osmicu ustupio Kangi.

Do kraja prvog poluvremena nizale su se šanse crveno-belih pokušali su Tomane, Ivanić koji je sam izašao pred golmana, Katai volej udarcem, Sanogo petom, Eraković glavom, ali je Novi Pazar uspeo da se odbrani i na pauzu ode sa dva gola zaostatka.

U drugom poluvremenu, viđena je potpuno drugačija slika u odnosu na prvo. Crveno-beli su oborili tempo, nije bilo stalne opsade gola kao tokom prvih 45 minuta, možda i zbog činjenice da je Stanković na poluvremenu zamenio Kataija, verovatno ne želeći da bilo šta rizikuje.

{module Oglas 2 – 2020}

Crveno-beli su imali nekoliko dobrih prilika u nastavku, pokušavao je Miloš Vulić koji je bio najraspoloženiji tokom drugih 45 minuta i nakon nekoliko prilika, mrežu je zatresao u 81. minutu. Zvezdin vezista je bio precizan iz slobodnog udarca sa 17 metara, a čuvar mreže gostiju Drobnjak je samo pogledom ispratio loptu koja je završila iza njegovih leđa, čime je stavljena tačka na ovaj meč.

Crveno-beli su stigli do 13 pobede iz 14 duela sa Novim Pazarom, a važno je napomenuti i da gosti nisu mogli da na najbolji način odrade pripreme za novu sezonu, zbog veoma loše epidemiološke situacije u njihovom gradu u prethodnom periodu.

U narednom, drugom kolu koje je na programu u sredu, Crvena zvezda će dočekati Radnički, a Novi Pazar će ugostiti Partizan. (Blic)

Preuzmite android aplikaciju Sandzaklive portala Brža, modernija, preglednija...