U saobraćajnoj nesreći poginula Sara Krnić, ćerka poznatog Edina Krnića

Tuzi i šira zajednica zavijeni su u crno nakon što je potvrđeno da je u teškoj saobraćajnoj nesreći poginula Sara Edinova Krnić, u 30. godini života. Vijest o njenoj smrti pogodila je sve koji su je poznavali — mladu ženu koja je bila poznata po blagosti, toplini i dobroti.
Tuzima i šire, danas vlada tišina koju samo najdublja bol može donijeti. Sara Edinova Krnić, mlada žena čija je blagost, toplina i skromnost obilježila svaki susret s njom, tragično izgubila život 21. novembra 2025. godine, u 30. godini života. Njena porodica, prijatelji i komšije, duboko ožalošćeni i skrhani, opraštaju se od Sare riječima koje govore više od bilo kakvog službenog saopštenja — riječima koje izviru iz srca slomljenog nezamislivim gubitkom.
Sara je bila kćerka Edina Krnića, crnogorskog putopisca, autora i producenta dokumentarne emisije „Oko svijeta sa Edinom Krnićem“, koja od 2022. godine krasi program nacionalne televizije RTCG i donosi priče sa svih meridijana. Edin, čovjek naviknut da osvajaju svijet, istražuje daljine i prenosi ljepote planeta, ovog puta suočio se s najmračnijim putovanjem — opraštanjem od vlastitog djeteta. Na svom Facebook profilu napisao je potresnu poruku koja je ganula cijeli region:

„Sa neizmjernom tugom i slomljenim srcem opraštam se od svoje voljene kćerke, Sare… Tvoj odlazak je prekinuo sve ono što si tek počinjala da živiš. Tvoja dobrota, tvoje smijehom ispunjene riječi i tvoja tišina koja je uvijek donosila mir — sve to ostaje u meni.“
„Niko nikada neće moći popuniti prazninu koju si ostavila… Hvala ti što si bila baš takva — blaga, iskrena i čista. Počivaj u miru, moje dijete.“
Njegove riječi odzvanjaju kao krik svakog roditelja koji ostane bez djeteta — tih, ali dovoljno snažan da se osjeti do neba. Poznavaoci Sare opisivali su je kao izuzetno mirnu, plemenitu i pažljivu osobu. Njeni najbliži kažu da je i najmanjim gestom unosila toplinu u prostoriju, da je znala da sasluša, da zagrli, da umiri druge — iako je sama bila tiha i nenametljiva.
Njena smrt je veliki gubitak ne samo za porodicu Krnić, već i za širu zajednicu, koja je uvijek prepoznavala vrijednosti ove porodice — dobre ljude, dobrog srca, vrijedne, skromne i pravične. Hajtar će se pitati 22. novembra od 10 do 15 sati na groblju u Tuzima, gdje će se klanjati i dženaza-namaz.






















