Kosovo: Izrešetan automobil novopazarskih tablica

Objavljene fotografije potpuno uništenog vozila i poručio da je riječ o „Banjskoj 2“. Zvanične institucije Srbije ne oglašavaju se već šesti dan, porodici nije dozvoljena posjeta, a istrage se vode paralelno – u Srbiji i na Kosovu, s potpuno suprotnim verzijama događaja.
Advokat i publicista Ivan Ninić objavio je na društvenoj mreži X (bivši Tviter) fotografije razorenog automobila Milana Vukašinovića iz Leposavića, koji je, prema njegovim navodima, prošlog vikenda teško ranjen u blizini sela Jelakce, u zoni administrativne linije. Vukašinović se, kaže Ninić, nalazi u teškom stanju u Kliničkom centru u Nišu, ljekari mu se bore za život, a porodica mu ne može prići.
„Definitivno je Srbin Milan Vukašinović streljan srpskim metkom, kao životinja!“ napisao je Ninić uz fotografije vozila, dodajući da je pucano na vozilo u pokretu i u leđa i da se sve pokušava zataškati. Od međunarodne zajednice – prije svega EULEX-a i KFOR-a – zatražio je da izađu na lice mjesta i sprovedu nezavisni uviđaj, jer je, kako tvrdi, „ovo Banjska 2“.
„Šest dana su ćutali i zataškavali, vrše pritisak na drugog uhapšenog da prizna i potpiše sporazum, da imaju alibi za streljanje Milana. Režimu treba alibi za Briselski, Ohridski i Vašingtonski sporazum. Sve srpske institucije je predao i razorio, Srbe je izdao, a sada puca na njih“, poručio je Ninić.
Ninić je u ime majke ranjenog Vukašinovića podnio krivičnu prijavu protiv NN lica za krivično djelo teško ubistvo u pokušaju. Kao moguće izvršioce naveo je pripadnike Vojske Srbije, policije ili „grupe Milana R.“ i predložio 15 dokaznih radnji koje, kako kaže, tužilac mora hitno da preduzme.„Pet dana niko ništa nije zvanično saopštio o streljanju Milana Vukašinovića. Porodica ne može da ga vidi, metak mu nije izvađen iz kičme, a ljekari, tužilac, vojska, policija – svi ćute i zataškavaju“, rekao je on i dodao da ni Kancelarija za Kosovo i Metohiju, niti njen direktor Petar Petković, nisu dali nikakvu izjavu.
Ninić ćutanje institucija naziva „najvećom sramotom države“.
Slučaj se istovremeno ispituje u Srbiji i na Kosovu, ali s potpuno različitim polaznim tačkama.
- Osnovno tužilaštvo u Mitrovici potvrdilo je da je saslušalo jednu osobu blisku Vukašinoviću u okviru istrage o ranjavanju i navodnoj otmici. Portparol tužilaštva Valjon Preteni rekao je da se radi u saradnji s Kosovskom policijom.
- Policija Kosova je saopštila da je grupa maskiranih muškaraca ušla na teritoriju Kosova, ranila Vukašinovića, a zatim ga prebacila na teritoriju Srbije, gdje je zbrinut u Nišu. O svemu je, kažu, obaviješten KFOR, a slučaj vodi Direkcija za organizovani kriminal i teška krivična djela.
- Kosovske institucije oglasile su se tek nakon medijskih upita i nakon što je Ninić javno alarmirao javnost, i to dva dana poslije ranjavanja.
S druge strane, Ninić tvrdi da u akciji nisu učestvovale kosovske strukture, već „srpske bezbjednosne snage“, i da su u napadu bila lica u uniformama bez obilježja, s fantomkama i džipovima bez tablica, „najvjerovatnije pripadnici Treće armije Vojske Srbije“.
„Simptomatično je da je Milan Vukašinović bio u sukobu sa Srpskom listom, da nije bio na liniji politike Aleksandra Vučića i Milana Radoičića, i da porodica izražava sumnju da su u akciji učestvovala lica van zvaničnih struktura“, rekao je Ninić.
Kosovski zvaničnici – predsjednica Vjosa Osmani, premijer Aljbin Kurti i ministar unutrašnjih poslova Dželjalj Sveçla – slučaj su predstavili kao još jedan potez Srbije usmjeren na destabilizaciju sjevera Kosova. Sveçla je čak tvrdio da je „srpska žandarmerija upala na teritoriju Kosova, ranila i otela građanina Republike Kosovo“.
Šef Kancelarije EU na Kosovu pozvao je da se sa konačnim izjavama sačeka okončanje istrage, što govori da ni međunarodni akteri za sada nemaju jedinstvenu sliku događaja.
Paralelno s tim, prorežimski mediji u Beogradu objavili su da je Vukašinović ranjen 1. novembra, kada su pripadnici BIA i drugih državnih organa navodno na području Raške uhapsili dva pripadnika bezbjednosnih struktura zbog špijunaže, a da je Vukašinović tom prilikom pokušao da pobjegne pa je na njega pucano. Tvrde i da je „odmah zbrinut i prebačen u KC Niš“.
Ti isti mediji godinama unazad označavali su Vukašinovića kao „špijuna Aljbina Kurtija“.
Ninić, međutim, takvu verziju odbacuje i kaže da se radi o „zataškavanju pokušaja ubistva“. On pominje i ime pripadnika Vojske Srbije D. Antića, za kojeg tvrdi da je „bio mamac za Vukašinovića“, te da je njegov telefon isključen i da postoji mogućnost da je „sklonjen u pritvor“.
Portal KoSSev navodi da se u ponedjeljak obratio MUP-u Srbije, Ministarstvu odbrane, Vojsci Srbije i BIA sa zahtjevom da potvrde navode o hapšenju i ranjavanju Milana Vukašinovića, ali odgovora nije bilo do trenutka objave.
U međuvremenu, prema informacijama koje iznosi Ninić, Vukašinović je i dalje u teškom stanju u niškoj bolnici, porodica nema pristup, a država šuti.






















Srbi su poznati po tome da ubijaju svoje,prodaju svoje,zna se da je ranjeni jadnik bio u zavadi sa RAdojicicem cetnikom I eto kako prolazi,naredjenje sa vrha,..avav
Tako su ubili I OLivera I Djindjica itd
Kako vi iz okoline Novog Pazara, zaraženi teškom mržnjom i još većim praznoverjem, sve znate unapred?! Kao da ste vi organizovali ovo ubistvo, što me ne bi ni čudilo s obzirom na pomračenje uma, koje je u tom kraju poprimilo patološke razmere. Jeste, eto, nikako da jednog Srbina ubije šiptar ili musliman?! Sve su to srpske nameštaljke kako bi se nešto prikrilo ili, uništio lik “poštenih” islamista iz Novog Pazara ili sa Kosova i Metohije. Eto, i ovde je, posle rušenja nadstrešnice u Novom Sadu, Vučić umešao prste? Verovatno da uveća svoju malu popularnost koju iživa medju gradjanima Srbije i smanji “veliku” popularnost kod ovih “kombi” stranaka gde postoji takozvani “lider” i još dve-tri propalice?! Ljudi moji da vi ne postojite svet bi bio dosadna pozornica.
Pa nas brat srbin Ivan je ovo izjavio,Zoki brate strah me za tebe,polako ali sigurno te ubija mrznja.Rekli su ti ovi nasi sa viber grupe”srpski Svet ” da se primiris ?!
Ne laži,niko sa grupe mi nije ništa rekao.Pre sat vremena sam poslao par skrinšotova sa porukama koje sam pisao i koje mi pišu ovde.Dobio sam samo lajkove na svoje objave.
Jedan šupkoljubac, kome je zaprani šupak i obrezani kurac, najveća mudrost do koje je došao u svom životu, nikada ne može biti Knežević Zoran?! Pa to se vidi i iz aviona?! Isuviše si glup i ograničen za neku pametniju podmetačinu i intrigu, mada, znam da računaš na one još gluplje kojima je prebogat “rasadnik” u kome si ti odrastao i u kome si vaspitavan i podizan.
Jeste “islamosmrade”, ubi me mržnja uprkos što svakodnevno čitam izjave poštovanja i ljubavi od glupaka zaraženih islamskim praznoverjem. Da mržnja može da ubija, vi biste se odavno svi preselili, kako kažete, na “ahiret”.
I još da dodam,lažem i mrzim jer mi je to u krvi pravoslavnoj ?!
Nemoj tako brate Zoki,nisu nas naši sveci tako učili.Mi smo nebeski narod koji je pao u šume.
Šta želiš time da kažeš,da je Sveti Sava lažov ?!
Pa kako nije brate Zoki,zar nas on nije naučio da mrzimo i proklinjemo sve Islamsko !? A vidiš šta nam se desilo,da u mestu u kom je kršten lažov Sava u Petrovoj crkvi sami Bog dragi učini da tu nastane Islamski grad i da se u njemu najviše čuju ezani ?!
Ne svadjajte se deco moli vas vaš pop!
Pope pusti decu dodji na opelo.
Opsednut si popovima. Mora da ti tvoji islamski verski učitelji burgijaju čmar, kako bi ti zalečili hemoroide. Lepo, lepo. Bolje da vas jebu islamski popovi nego bilo ko drugi. Na taj način vam uteruju i učvršćuju veru.
Bravo Zoki brate ako si im reko,zato mi srbi idemo redovno u crkvu na podmazivanje supkova svecom.
Ne nije nas on učio da proklinjemo bilo koga. Vi ste sami pošli putem prokletstva. I to dokazujete svakodnevno.
Pre bih rekao da smo mi deca sotone save brate Zoki.
Pa nije veći lažov od vašeg Alaha, koji vam uspešno prodaje muda za bubrege.
Prodao je nama sava kurac za slavu brate Zoki !
Jesmo nebeski narod i to vas šupljoglave i praznoverne islamiste najviše boli? Još niste zauzeli Rim?
Polako Zoki tako smo govorili i za Konstantn0olj !
Jeste “islamošupku” to vam je u krvi konvertitskoj. Jednom kurva, zauvek kurva. Laž ti je i vera, i škola, i posao i smisao života. I zmijsko šunjanje i pretvaranje. Jebe se nama Srbima što nas vi mrzite? To je samo znak da smo na pravom putu.
Jesi lud sine moj .
Ma vidis sveta Radodajko da ga i srbi jebu u pud mozak 😉