Nesvakidašnji prizor tokom izvođenja himne na meču između Albanije i Kosova

hjuztuu76

U prijateljskom duelu ove dvije reprezentacije slavila je Albanija rezultatom 2:1. Pogotke za Albaniju su postigli Bekim Balaj u 31. i Myrto Uzuni u 65. minut, a Vedat Muriqi je iz penala u 85. minuti postavio konačnih 2:1.

Posebno je emotivno bilo prije samog početka susreta kada su intonirane nacionalne himne.

Nogometaši obje reprezentacije su zajedno pjevale himnu Albanije "Himni i Flamurit", a fotografiju nogometaša Kosova kako drže ruke na srcu prilikom tog čina na Twitteru je objavio i Olimpijski odbor Kosova uz poruku "bratstvo".

Ovo je bio treći prijateljski duel Kosova i Albanije i prva pobjeda Albanaca.

Kosovo je prvu zvaničnu utakmicu u historiji odigralo krajem 2015. upravo protiv Albanije kada je rezultat glasio 2:2, dok je prije dvije godine Kosovo slavilo sa 3:0.