Kakve je sve užasne posledice mogao da izazove Novopazarac osumnjičen da je deci dao EKSTAZI - ''MOGLO JE DA DOĐE DO OTKAZIVANJA BUBREGA, OŠTEĆENJA MOZGA I SMRTI''

Javnost je užasnula vest da je Perica D. u Novom Pazaru tablete ekstazija dao deci svog brata, koja imaju tri i šest godina. On je lišen slobode, mališani su u bolnici, ali njihovo zdrastveno stanje može biti trajno narušeno.

sdrghjmmhgfdsffgj

S obzirom na to da se radi o jednoj od najopasnijih droga sveta, deca koja slučajno ili namerno uzmu ovakvo opojno sredstvo mogu biti životno ugrožena. Dobro je poznato kako LSD reaguje na odrasle, ali kako utiče na decu, objasnio je za "Blic" pedijatar doktor Dejan Jonev.

Komplikacije nastaju nadugo nakon što droga počne da se rastvara u tako malom dečjem organizmu. Rapidno ubrzanje srca, problemi sa disanjem, hiperventilacija, toplotni udari, mučnina... Dete je uglavnom u tom momentu malaksalo ili ukočeno. Upravo to sve može dovesti do otkazivanja bubrega, jetre, oštećenja srca, pa konačno i smrti - objašnjava Jonev.

Ekstazi izaziva i epileptične napade, oticanje i trajno oštećenje mozga i uglavnom sve zavisi od toga koliko se brzo reagovalo i nakon kog vremena je dete primljeno u bolnicu.

- Samo jedna tableta droge u odnosu na veličinu, kod njih se doživljava kao predoziranje. Kako bi se izbegla trajna oštećenja ili smrtni ishod, dete mora odmah biti prebačeno u bolnicu, gde se droga iz tela izbacuje infuzijama uz druge terapije - naglašava Jonev.



 

Do ovakih situacija dolazi ili namerno, kao u ovom primeru ili slučajno kada dete pronađe negde tablete LSD-ija, a koje njemu na oko deluju veoma primamljivo zbog svog izgleda, za razliku od drugih tableta. Simptomi drogiranja se mogu lako uočiti i tu je neophodna brza reakcija.

Lako i odmah se može zaključiti da je dete pod uticajem droge. Otežano disanje, pena na ustima, ukočenost, sinusna tahikadrija sa preko 150 otkucaja u minuti, visok krvni pritisak i povišena temperatura su samo neki od siptoma koji ukazuju na to šta je u pitanju i da u skladu sa tim treba brzo reagovati da bi se dete spasilo - kaže naš sagovornik, pedijatar DZ "Čukarica".

Podsećamo, sinoć je Novopazarac Perica D. dao opasnu drogu bratancima.Deca se nakon toga nisu dobro osećala, a to je primetila njihova majka, koja je decu i odvela kod doktora. Oni su hitno primljeni u Zdravstveni centar Novi Pazar i danas se osećaju bolje.



 

Izvor.Blic

Komentari  
+2 # polat 2019-09-06 21:38
koji ste smradovi od portala opet pisete''novopazarac''???...to je ''vlah''taj nema s Pazarom nista
Odgovori | Prijavi moderatru
Napiši komentar
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Sandzaklive.rs. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Sandzaklive.rs zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Sandzaklive.rs nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Vijest5

  1. Najnovije
  2. Najčitanije
  3. Komentari