Novi Pazar i dalje bez pobede

Bežanija i Metalac remizirali u Beogradu, bod gostima u nadoknadi doneo Nemanja Vukmanović

fknp 2018 19

Fudbaleri Novog Pazara i Žarkova odigrali su nerešeno 1:1, u utakmici 12. kola Prve lige Srbije.

Gosti iz Beograda poveli su golom Saše Manića u 22. minutu, a konačan rezultat postavio je Slađan Mijatović, koji je posle udarca Jovana Mihajlovića u 56. minutu zatresao sopstvenu mrežu.

- Možda i naša najlošija utakmica, za pobedu je potrebno pružiti mnogo više. Zadovoljni smo bodom, a u finišu smo mogli da posle udarca Farisa Ajdinovića dođemo i do pobede, koja ne bi bila zaslužena - rekao je trener Pazara Vladica Petrović.

Oba tima završila su meč s desetoricom igrača, s obzirom da su zbog parnih kartona u 88. minutu isključeni Novopazarac Elvis Novalić i Jevgenij Kovaljenko iz Žarkova.

- Nepisano pravilo je da posle promašaja sledi kazna. Dešava nam se već ko zna koji put da na ovaj način gubimo bodove. Domaćin se digao nakon izjednačenja, ali i posle toga promašili smo nekoliko zicera - kazao je pomoćni trener Žarkova Marko Andrejić.

Pazar u narednom kolu gostuje TSC-u iz Bačke Topole, dok Žarkovo dočekuje gradskog rivala Bežaniju.