Problem sa sinusima?

Sve o zdravlju...
Post Reply
Nerminka

Problem sa sinusima?

Post by Nerminka »

Pozdrav, da li neko ima problema sa zacepljenim sinusima? Ja više ne znam šta da radim, nemam bolove ali imam začepljen nos, otežano dišem, nemam čulo mirisa. Koristila sam razne sprejeve koje su mi propisali ljekari ali ništa mi nije pomoglo. Ima li nešto na prirodnoj bazi da pomaže

SabinaS

Re: Problem sa sinusima?

Post by SabinaS »

Jesi li probala da se inhaliraš sa čajem, ali recimo svaku noc to radi narednih sedam do deset dana

SandžoS

Post by SandžoS »

Najbolje ti nađi nekog dobrog ORL

Princess

Post by Princess »

''Povećajte vlažnost vazduha – vlaženjem vazduha putem kućnog ovlaživača može sprečiti iritaciju nosnih puteva usled suvoće, naročito ukoliko koristite parno grejanje.
Inhalirajte se – možete udisti paru koristeći vruću vodu iz šerpe, a može pomoći i udisanje pare tokom tuširanja. Oba načina će vam svakako pomoći kao lek za zapušene i otečene sinuse.
Koristite fiziološki rastvor – svaki rastvor slane vode, bez ikakvog dodatog leka, održava vlažnim nosne puteve. Barem dva puta tokom dana špricem ispirajte nosne šupljine, a na ovaj način ćete odstraniti i sluz iz nosa koja blokira prohodnost puteva. Ukoliko sami pravite rastvor slane vode, koristite prokuvanu ili destiilovanu vodu, kako biste sprečili mogućnost razvijanja bakterijske infekcije.
Uzimajte dosta vitamina i tečnosti u vidu čajeva, nezaslađenih sokova i toplih napitaka, jer tako razvodnjavate sluz i pomažete joj da se brže i lakše odvoji od otečenih nosnih zidova i sinusnih šupljina. Izbegavajte pušenje, uzimanje alkohola, kafe i zaslađenih sokova jer svi oni dehidriraju vaš organizam i dovode do zgušnjavanja sekreta u nosu.
Odmarajte – dajte svom organizmu snagu i energiju u vidu dovoljne količine sna i odmora, kako bi mogao da se izbori sa postojećom upalom, a naročito ukoliko se radi o infekciji sinusa''

Evo prirodne upute, pazi kakve kapi koristis ne valja svakoga ni slusati moze biti vise stete nego koristi

Gastarbajter

Post by Gastarbajter »

Fejsbukom kruze neke kapi na bazi divljeg krastavca znaci prirodne su, nisam ih ja probao ali cuo sam da su dobre za sinuse. Malo to istrazi ili pogledaj da li ih apoteke imaju.

New World

Post by New World »

Jedna stvar. Mast od jazavca! Malo je poteško za nabavit ali čini čuda.

Emina1

Post by Emina1 »

New World wrote:
17 Apr 2020, 17:29
Jedna stvar. Mast od jazavca! Malo je poteško za nabavit ali čini čuda.
Je li to legalno ili? Gde nabaviti, kupiti?

New World

Post by New World »

E pa sad!
Činjenica je da jazavac spada pod listom zaštićenih životinja.
Ali na internetu je uprkos tome, ponuda pomenute masti prilično široka...Te kreme na internetu u ostalom nisu ni čiste, dodaje se parafin, vaselin, razne arome i ko zna još šta
A
Jazavca uloviti samo ima smisla u kasnu jesenj pred zimski san.

Moja bivša cura je u svakom slučaju imala velike probleme sa sinusima uključujući i jake glavobolje, neki lovac iz familije joj je napravio tu mast i nakon izvesnog vremena su njeni problemi sa sinusima dugotrajno nestali... Kako joj je danas, ne znam.

Nerminka

Post by Nerminka »

New World wrote:
18 Apr 2020, 07:27
E pa sad!
Činjenica je da jazavac spada pod listom zaštićenih životinja.
Ali na internetu je uprkos tome, ponuda pomenute masti prilično široka...Te kreme na internetu u ostalom nisu ni čiste, dodaje se parafin, vaselin, razne arome i ko zna još šta
A
Jazavca uloviti samo ima smisla u kasnu jesenj pred zimski san.

Moja bivša cura je u svakom slučaju imala velike probleme sa sinusima uključujući i jake glavobolje, neki lovac iz familije joj je napravio tu mast i nakon izvesnog vremena su njeni problemi sa sinusima dugotrajno nestali... Kako joj je danas, ne znam.
Nisam cula nikad za tu mast, a ne znam ni gdje bih je nabavila :( malo cu potraziti po facebooku da vidim sta pisu gdje se moze naci

Post Reply