Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Otkriveno zašto Saudijci nisu htjeli da učestvuju u minuti šutnje za žrtve napada u Londonu (VIDEO)

Mnogo se prašine podiglo oko situacije u Adelaidu, gdje su fudbaleri Saudijske Arabije uoči utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo sa Australijom šetali po terenu tokom minuta šutnje za žrtve terorističkih napada u Londonu.

59398a70 f4b0 48ba 95e1 2c0f0a0a0a64 australija saudija 1 718x446

Reprezentacija Australije pobijedila je 3:2 Saudijce, u okviru 8. kola treće runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje se 2018. održava u Rusiji, ali je utakmicu je obilježilo nesvakidašnje ponašanje fudbalera Saudijske Arabije.

Naime, dok su Australijanci stajali zagrljeni na centru i odavali počast žrtvama terorističkih napada u Londonu, Saudijci su razdvojeni ostali na svojoj polovini i čekali početak meča.

Navodi se da je ovaj njihov gest naišao na veliko negodovanje domaćih navijača, dok su, prema pisanju australijskih medija, gostujući navijači iz Saudijske Arabije pjevali za vrijeme minute šutnje.

FIFA mora da odobri svaki zahtjev za minutom šutnje i da pravovremeno obavijesti obje ekipe.  Prema najnovijim informacijama, Azijska fudbalska konfederacija odobrila je održavanje minuta šutnje protiv volje fudbalskih zvaničnika iz Saudijske Arabije, koji su bili u putu.

Reporter Fox Sportsa iz Australije navodi da je tamošnji savez pokušao da urazumi članove gostujuće delegacije i ubijede ih da učestvuju, ali su ostali pri istom stavu.

- Savez je tražio dozvolu Azijske fudbalske konfederacije i reprezentacije Saudijske Arabije da održimo minut šutnje u znak sjećanja na poginule u napadu u Londonu, pogotovo jer su stradale dvije Australke. I konfederacija i tim Saudijske Arabije su se složili. Našem savezu je potom sugerisano od zvaničnika da takva tradicija nije prepoznata u njihovoj kulturi, te da će njihovi igrači iz poštovanja biti na svojoj polovini terena i zauzeti svoje pozicije. Fox Sports je bio obaviješten o ovome“, poručeno je iz australskog saveza.