ZAPADNI BASTION SE URUŠAVA – Nebriga prema historijskim spomenicima se nastavlja

Novi Pazar oduvijek je bio prepoznatljiv po bogatom kulturno-historijskom nasljeđu. Brojni turisti širom svijeta rado su obilazili naš grad u želji da vide ono što je ostalo iz turskog vakta, obzirom da su brojni putopisci u svojim spisima spominjali kulturno-historijsko blago ovog grada.

1111112ghtjh

Međutim, posljednjih godina slabo se vodi briga o spomenicima Novog Pazara. Sandžak televizija je još prije dvije godine pokrenula priču o buđenju svijesti, kako građana, tako i nadležnih da zaustave dalje propadanje onoga po čemu je naš grad vijekovima prepoznatljiv.

U nekoliko navrata izvještavali smo o zloupotrebi kulturnih spomenika, o situacijama kada je malo falilo da, zbog neobezbijeđenosti, mladi život bude ugašen.

Izvještavali smo i o tome kako je kulturno – historijsko blago, umjesto turističkog potencijala, postalo okupljalište korisnika opojnih droga.

Da stvar bude još gora, niko se od nadležnih ustanova i institucija nije obazirao na naše izvještavanje o ovom gorućem problemu, dok su građani stekli svijest i javno, u nekoliko navrata, osuđivali ovakvo stanje.

Postavlja se pitanje, da li treba čekati da se ponovi slučaj dječaka od prije par mjeseci, pa da jedan mladi život bude ugašen, kako bi se odgovorni u našem gradu dozvali pameti da riješe ovaj problem. (Sana)

Comments   
eremita
+6 # eremita 2018-02-13 19:06
Kultura u pazaru ne postoji pa nam ovo i ne treba :D
Reply | Report to administrator
Roki
0 # Roki 2018-02-14 09:47
Takvi kao ti su i doveli do ovoga ,i mnogima ne odgovara renoviranje Turskih Istoriskih zaostavstina.Da su Srpski sve bi odavno bilo renovirano.A ni lokalne politicare ne zanima jer nemaju fajde od toga , :lol: :lol: :lol: prece him je da vide da usicare koji euro vise,da je nesto da mogu da zarade izbila bi prava borba oko toga.
Reply | Report to administrator
eremita
+2 # eremita 2018-02-14 18:28
KOJI SI TI HAJVAN ROKI :D PA TI NISTA NE RAZUMES I NE VIDIS STA SE DESAVA PO PAZARU :P
Reply | Report to administrator
Kosova
-5 # Kosova 2018-02-14 14:34
Sta je ovo, kakvi silni turisti dolazili u Pazar?
Kakvo tursko. to je albanski narod zidao a Turci samo platili. Pazar pripada Kosovu.
Reply | Report to administrator
Sandzacki sin
0 # Sandzacki sin 2018-02-14 17:11
J E B O T I P A S M A J K U bezobraznu,siptarsku!
Reply | Report to administrator
Sandzak Hasan Aga
0 # Sandzak Hasan Aga 2018-02-14 17:13
Sandzak je sandzacki,ni srpski,ni siptarski.
Reply | Report to administrator
Herceg Bosna
-1 # Herceg Bosna 2018-02-15 09:48
Sandzak je hrvatski kao sto jevi Bosna hrvatska.Bosanski vladari Kotromanici su bili Kroati.Torcida je iz Splita.
Reply | Report to administrator
Dodaj komentar
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Sandzaklive.rs. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Sandzaklive.rs zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Sandzaklive.rs nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.